Наш новий сайт можна знайти за посиланням: https://schooling.org.ua/

В нашій Школі частенько відбуваються вистави: імпровізованим цікавим був виступ на Новий рік – майже всі сценарні  ходи і сценки були придумані та обіграні дітьми в контексті реального шкільного життя. Звичайно, не обійшлося без гіперболи, сатири, та трагікомедії під натхненням Музи  Мельпомени і Талії (музи трагедії та комедії Древньої Греції). Під час виступу щиро веселилися й проживали кожен акт вистави й дорослі й учні. Це була справжня «рефлексія» півріччя й феєрія почуттів!

Ще один цікавий виступ відбувся на початку весни – бо вона ніяк не наступала, а зима так всім набридла. Ця вистава про принцесу Троян (прототип Весни), яку намагалися зупинити Зима, Сніжна Королева та їхні поплічники. Ну, і як Ви зрозуміли, весна наступила завдяки нашим старанням 😉 Ця вистава, написана Наталею Мирославівною досить давно, ставилася до цього часу один раз десь в далекому 2010 році й отримала новий подих та виконання завдяки нашим учням та викладачам, які грали на рівні з дітьми.

Водночас ми і серйозно теж ставимося до вистав, тому що вони дають можливість не тільки розслабитися від досить об’ємних фізичних та розумових навантажень, але  відточити необхідні в сучасному світі навички:

  • виразної вимови та мови жестів – без цього персонажі та вистава не обійдуться ніяк;
  • самопрезентації – бо яка б роль не випала, але показуєш себе й свої сильні сторони;
  • публічних виступів – виступати перед рідними своїми й інших інколи навіть складніше, аніж перед незнайомою аудиторією;
  • орієнтація на глядача – вистава, власне, вся орієнтується на глядачів;
  • вміння змінювати ролі – ми намагаємося пробувати різні ролі й оминаємо зрощування «актора однієї ролі»;
  • взаємодія з людьми – в театральній команді та з глядачами;
  • керування людьми – через наслідування дорослих та через самоорганізацію в дитячій групі;
  • бути гнучким і водночас «гнути свою лінію» – бо в яку б роль не вживався, але таки хочеться показати своє бачення персонажа;
  • комплексне розв’язання проблем – від костюмів до всього процесу виступу.

Більшість з них є пріоритетними за висновками експертної комісії Даоського засідання – детальніше про них у цьому посиланні Alex Gray “The 10 skills”